Догляд за горищними сходами
Складні горищні сходи - це стиль, витонченість і, в той же час, компактність і практичність. Вона створює неповторну атмосферу затишку і тепла в будинку. Але, як і будь-який інший предмет інтер'єру, горищні сходи потребує ретельного догляду. Тільки в такому випадку можна забезпечити прекрасний зовнішній вигляд і довговічність використання виробу.
Тому ми радимо дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть продовжити термін служби горищних сходів:
1. Монтаж сходів, з метою її подальшого використання, слід виробляти в приміщенні, де завершені всі роботи з внутрішнього оздоблення: штукатурні, фарбувальні роботи, завершена обробка підлоги, встановлені вікна і двері. В іншому випадку окремі елементи, як і конструкція в цілому, можуть бути пошкоджені.
2. В процесі експлуатації мансардного сходи дуже важливо дотримуватися температурного режиму і рівень вологості. Оптимальною для деревини вважається температура від -5 до +30 градусів Цельсія. При цьому потрібно побоюватися різких перепадів температури, оскільки часте її підвищення або зниження псує дерев'яну поверхню.
Рівень вологості приміщення, де встановлена розкладні сходи на горище, повинен знаходиться в діапазоні від 40% до 60%. При занадто сухому повітрі деревина, а також матеріали з яких виготовляється кришка люка, можуть розсихатися, а при надмірній вологості, навпаки, розбухати. Крім того, важливо врахувати, що в разі високої вологості металеві частини швидше піддаються корозії.
3. Після установки горищних сходів дерев'яні елементи слід обробити спеціальним антисептиком, а також покрити лаком або фарбою. Ці дії допоможуть запобігти проникненню вологи, бактерій і бруду в структуру деревини. Крім того, покриття лаком додасть дерев'яним частинам твердість і міцність, а сама сходи буде мати ще більш благородний вид. Найкраще покривати сходи зносостійким лаком з густою консистенцією, який не стікає при фарбуванні і має властивості підвищеної міцності. Фарбуючи деревину фарбою, Ви зможете надати їй відтінок кольору, що ідеально підходить до Вашого інтер'єру, і, в той же час, захистити її від руйнування.
4. Для усунення забруднень на горищних сходах рекомендується протирати її елементи сухий або злегка вологою ганчірочкою, оскільки надлишок води може мати несприятливий вплив як на дерев'яні, так і металеві частини.
5. Категорично не рекомендується використовувати для чищення мансардного сходи агресивні миючі речовини, особливо, що містять хлор і ацетон. Будь-яка деревина, незалежно від породи, дуже чутлива до хімічно-активному середовищі. Тому дерев'яні поверхні краще чистити спеціально призначеними для цього засобами, які продаються в більшості будівельних і господарських магазинах. Такі дії допоможуть зберегти прекрасний естетичний вигляд, а також збільшити термін експлуатації сходів.
6. Залежно від частоти використання вироби, кожні 3-4 місяці рекомендується проводити регулярний контроль крутного моменту петлі люка і сходи, а також болтів і шурупів. Металеві елементи постійно повинні знаходиться в робочому стані, щоб уникнути непередбачених ситуацій, а також щоб робота конструкції була безвідмовної в будь-який момент, особливо якщо горищні сходи не використовується тривалий час.
Отже, підвівши підсумки, слід зазначити, що дотримання цих простих рекомендацій допоможе зберегти не тільки первозданний вигляд Вашої горищних сходів, а й забезпечити надійність і комфорт в її використанні.
Бажаємо, щоб Ваша сходи радувала Вас своєю зручністю, затишком, а також прекрасним видом довгі роки!