Замовлення зворотного дзвінка

На даний момент наш робочий день завершений. Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Your callback has been sent sucessfully

Устрій мансарди індивідуального житлового будинку

Опубліковано: 25 березня, 2021

Мансарда - це простір горища в будинку, облаштований і експлуатований як житлове приміщення.

Популярність такому архітектурному рішенню вперше приніс французький архітектор, облаштувавши в 1630 році в горищному просторі будинку приміщення для житлових і господарських потреб.

В Україні мансарди стали популярні в останні десятиліття з розвитком індивідуального житлового будівництва.

Мансарда в приватному житловому будинку може бути закладена ще в проект при будівництві, а може бути облаштована в горищному просторі вже експлуатується будівлі.
Простір мансарди формується похилими схилами кроквяної системи покрівлі.

В разі двосхилим покрівлі, по торцях будинку мансарда формується вертикальними зовнішніми стінами. В такому випадку в торцях будинку зручно розміщувати вікна і двері для входу зовні по зовнішніх сходах.

Коли покрівля чотирьохскатний, віконні прорізи доводиться виконувати в похилих стінах (схилах покрівлі). Такі спеціальні мансардні вікна набагато дорожче, і вимагають ретельної гідроізоляції отвору.

Внутрішнє оздоблення мансарди більш затратна, ніж в інших приміщеннях. Необхідно виготовити додатковий каркас для обшивки похилих стін і стелі, і потім виконувати фінішну обробку.

Пол мансарди виконується, як для всіх міжповерхових перекриттів. По балках перекриття виставляються дерев'яні лаги і закладається утеплювач. По лагах монтуються листи фанери або ОСБ. Товщина листів розраховується по відстані між лагами і їх перетину. Далі укладається будь на вибір покриття - ламінат, лінолеум, ковролін, і навіть плитка.

Для обшивки похилих стін і стелі мансарди застосовують фанеру, ОСБ і гіпсокартон. Товщина фанери і ОСБ - 9 мм, стінового гіпсокартону - 12 мм, стельового - 9 мм.
Каркас для фанери і ОСБ монтується з дерев'яного бруса, а під гіпсокартон - з металевих профілів. Фанера і ОСБ стійкі до механічних впливів, вібраційних і температурних коливань. Варіантів фінішної обробки по фанері або ОСБ мало. Часто їх залишають відкритими разом з дерев'яними балками. Або покривають лаком. Фанеру можна ще обклеїти шпалерами та (або) пофарбувати.

ОСБ можна шпаклювати, але попередньо нанести шар клейовий склад на стекловолоконной сітці. А це - зайвий етап і матеріал. Але після можна виконувати обробку, як по гіпсокартону. І ще на ОСБ добре клеїться плитка. На фанеру і ОСБ також можна монтувати різні облицювальні панелі «під дерево» - сучасно і красиво.
Гіпсокартон схильний до механічних пошкоджень. Фінішна обробка по гіпсокартону може реагувати на вібраційні вітрові коливання кроквяної системи покрівлі - можуть з'являтися мікротріщини.

Зате по гіпсокартону в мансарді можна виконувати будь-які існуючі варіанти обробки.

На змонтованому гіпсокартоні закриваються монтажні шви серпянкой по клейової шпатлевке, і потім вся площину гіпсокартону покривається шпаклівкою. За шпатлевке можна клеїти шпалери, фарбувати, наносити різні декоративні штукатурки, венеціанські і інші.

Ще в мансардах зручно проводити комунікації -електрічество, вода, каналізація, вентиляція. Все вкладається в кроквяної системі до монтажу облицювання.
Головне - дотримуватися будівельні норми і правила техніки безпеки.

Отже, головний і великий плюс мансарди - забезпечення власника будинку додатковим житловим і господарським простором, не змінюючи при цьому додатково конфігурацію стін і покрівлі будівлі.

Основний недолік мансарди - малоефективне використання приміщення по краю периметра статі через похилих стін.

До списку новин

Компанія «Bukwood» - це гідний вибір тих, хто цінує якісну продукцію високого класу за демократичною ціною.

Сучасне виробництво дозволяє нам виготовляти практичні і екологічні вироби,
які будуть радувати Вас довгі роки. Створимо разом комфорт і затишок у Вашому домі!

Детальніше